Skocz do zawartości

• Zaloguj się z Google Logowanie » Logowanie »
  • Rejestracja Rejestracja
Zdjęcie
- - - - -

Pesto / skromny amatorski pokaz 2015/16

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pesto

Pesto

Ekspert

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów

Napisano 02.01.2016 - 09:40:57

Witam.

W tym roku z racji tego że sylwestra spędziłem na balu sylwestrowym postanowiłem trochę skromniej przywitać nowy rok.
Bo jak dla mnie strzelanie w Nowy Rok o 18 nie ma już takiego uroku.
Do pokazu nie użyłem żadnego OR ani też kostek pokroju TXB885 czy JW412.
Brakuje również nagrania z drona ale winne tej sytuacji są opady śniegu.

paDG1LH.jpg?1

Pokaz oczywiście łączony lontem. Na foto brakuje TXB400x2 które zostało użyte również.

Plany na następnego sylwestra ?
Spore. Dwie strefy + trzecia finałowa...a żeby nie było że tylko plany i zapewne się zmienią milion pięćset razy to wklejam już zalążek planów...

A8sN3KE.png?1

Wszelkie uwagi, propozycje, chęci pomocy, współpracy mile widziane :)
Pozdrawiam

Użytkownik Pesto edytował ten post 02.01.2016 - 09:45:53

#2 Kiniu

Kiniu

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 02.01.2016 - 09:53:56

Pokaz jak dla mnie bardzo ładny :) + za kamere

Jak łączyłeś lontem to odmierzałeś czas działania kostek czy coś odejmowałeś od tego?

#3 Pesto

Pesto

Ekspert

Autor tematu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów

Napisano 02.01.2016 - 09:59:36

Oglądałem filmiki ile sekund kostki strzelają pózniej zawsze odejmowałem 2-3 sekundy, lepiej jak się efekt nałoży niż miała by być dziura :D

#4 Kiniu

Kiniu

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 02.01.2016 - 10:06:36

Właśnie o to mi chodziło :)

Dziękuje bardzo :) i czekam na kolejny twój pokaz.

#5 PeeJay

PeeJay

Znawca

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 493 postów

Napisano 02.01.2016 - 12:31:19

Jak zwykle kozacki pokazik. Szczerze gratuluję. Jaka była kolejność odpalania, co to za wyrzutnia z crackingiem od 2:22 i przypuszczam, że na samym końcu poszły szelki SP (kuliste czy cylindryczne), w jakim układzie i z jakich rur miotałeś bo wizualnie było wysoko? Pozdrawiam

Użytkownik PeeJay edytował ten post 02.01.2016 - 13:55:15

#6 Lionek

Lionek

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 02.01.2016 - 12:53:18

Z rurami do szelek można też robić tak że do rury dosypujesz troszkę piasku żeby był mniejszy wylot (szelka leci niżej i wygląda na grubo ponad 50mm ) testuje od 3 lat i nic się nie dzieje.

Mam nagrania to mogę tobie podrzucić.

#7 PeeJay

PeeJay

Znawca

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 493 postów

Napisano 02.01.2016 - 14:22:08

Z rurami do szelek można też robić tak że do rury dosypujesz troszkę piasku żeby był mniejszy wylot (szelka leci niżej i wygląda na grubo ponad 50mm ) testuje od 3 lat i nic się nie dzieje.

Mam nagrania to mogę tobie podrzucić.

OK. Z piaskiem jeszcze nie słyszałem żeby tak modyfikować, być może tak jak mówisz pomaga to w obniżeniu lotu i nic się nie dzieje, ale zwyczajnie lepiej skrócić rurę lub uzbroić w porządną, grubszą zatyczkę aby obniżyć długość wyrzutu. Napisałeś, że zmniejsza to wylot - chodziło Ci zapewne o skrócenie długości bo zmniejszenie wylotu to raczej kojarzy mi się ze zwężeniem rury co jest również istotne żeby nie było za luźno ani za ciasno po bokach ścianek. Obniżając lot, faktycznie wizualnie rozbłysk robi się nieco większy (naturalna kolej rzeczy) i właśnie niektórym takie coś bardziej się podoba, ale tak jak pisałem w poprzednim poście o wysokości - dla mnie większe wrażenie robi wyższy pułap lub oglądanie z dużo dalszej odległości (co najmniej 70-100m) ;)

Wykorzystujemy pliki Cookie w celu świadczenia lepszej jakości usługi, dowiedz się więcej o sposobie wykorzystywania ciasteczek, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Korzystanie ze strony bez zmian w przeglądarce, blokujących ciasteczka, oznacza zgodę na ich zapisywanie w twoim urządzeniu.