Skocz do zawartości

• Zaloguj się z Google Logowanie » Logowanie »
  • Rejestracja Rejestracja

KFA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 09.11.2016 - 20:46:15

Temat przeznaczony i kierowany do osób pełnoletnich, nie popieramy i nie zachęcamy młodocianych do spożywania alkoholu.

Miejsce na kulturalną dyskusję na temat różnych napojów alkoholowych. Wymiana i dzielenie się doświadczeniami co do zakupów, miejsc, sposobu spożycia.
Prezentacja zakupionych produktów, ocena ich skuteczności oraz wpływu na organizm. Informację o promocjach.

FeelsBlyatMan

Pomocne linki:

Zaloguj się aby zobaczyć ukrytą treść

#2 Anonymous

Anonymous

Anonymous

• Moderator
  • 1141 postów

Napisano 10.11.2016 - 16:07:24

Dzisiejszy zakup. Nie jest to nowość u mnie na półce - lecz można stwierdzić, że to nawet stały bywalec. Jest to jedna z moich ulubionych whisky z "niższej" półki cenowej. Tradycyjna potrójna destylacja oraz powolny proces starzenia w beczkach (po sherry, rumie czy bourbonie) przez minimum 6 lat nadają jej wyjątkową delikatność oraz subtelność. 

Tullamore DEW 

Zapach: Owocowy i kojarzący się ze słodyczami. Słodkie nuty karmelowe, wanilii wraz z dębowym drewnem nadają jej dosyć specyficzny aromat.

Smak: Prosty, łagodny, karmelowy, pełen nut owoców oraz wanilii - jednym słowem sama słodycz  :wub:  

Jest to bardzo łagodna whisky, często oceniana na słabą / wodnistą whisky w porównaniu do np: Jacka Daniels'a. Przyjemnie pije się ją "on the rocks”, inni wolą tego blenda mieszać z colą. Ja jestem zwolennikiem jednak "standardowego" picia z lodem. Można ją godnie polecić osobom rozpoczynającym przygodę z whisky.

Wniosek: tania, smaczna whisky za niskie pieniądze.

Cena: 0.7l - 60/70 zł

Procenty: 40%

Użytkownik - edytował ten post 14.11.2016 - 03:34:18

#3 Voorhees

Voorhees

Największy Imperator forum

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1591 postów

Napisano 10.11.2016 - 20:34:05

To ja zacznę od tego swoje relacje w tym dziale:

PORTER ARGUS Z LIDLA

Wiem, że może to wyglądać co najmniej komicznie, ale to piwo jest naprawdę warte uwagi, jeśli ktoś lubi portery czyli mocne piwa górnej fermentacji. Prezentowany okaz jest sprzedawany w puszce. Pucha beznadziejna, jak w żulerskich produktach ale zawartość wg mnie jest konkretna.

Zapach: Na pierwszy rzut nosa dużo czekolady gorzkiej, lekka kawa, leciutka alkoholowość, w temp ok 18 st C.

Smak: Po pierwszym łyku czuć wyraźną czekoladowość plus smaki podobne do śliwek w czekoladzie. Alkoholu zbytnio nie czuć. Co do goryczki to trudno mi ją osobiście rozpoznać w piwach, które buchają czekoladą bo ją maskują. Na końcu fajny, taki jakby posmak ciemnego chleba. 

Piana: Beżowa, dość duże pęcherzyki, niestety szybko opada, nie tworzy leasingu (warka do 14.10.17r)

Reszty walorów nie opisuję tak jak robi się to przy piwach, bo to nie forum sensoryczne.

Wniosek: Bardzo dobry i najtańszy (!) porter. W stosunku jakość/cena wychodzi wg mnie rewelacyjnie. Dla mnie jest to najlepsze piwo z lidla. Nawet dla żłopów byłoby dobre, ponieważ ma aż 8% i do tego dobrze smakuje, więc stan organizmu po kilku może być ciekawy :D Wiadomo, porter łódzki czy np z komesa są znacznie lepsze, ale ich cena jest X razy większa. Ale w porównaniu np z grandem wychodzą w zasadzie tak samo, więc po co przepłacać. Ocena osobista 7/10.

Cena: 0,5l - 3zł cena regularna, w promocji 2,49zł w lidlu (teraz do 20.12.16)

Procenty: 8%

Użytkownik - edytował ten post 14.11.2016 - 03:34:42

#4 Veganik90

Veganik90

Lord Protector

• Donator
  • 1038 postów

Napisano 13.11.2016 - 15:13:15

Witam, Argus Porter z lidla wybitnym ani nawet dobrym porterem nie jest, ze wzgledu na to, ze Polska jest w scislej czolowce tego gatunku piwa, ale jak najbardziej w stosunku cena/jakosc produkt bardzo dobry i co najwazniejsze pijalny! Jak bedzie nowa warka pewnie styczen 2017 Kormorana "Imperium Prunum" zachecam do sprobowania, co wiecej mam duze podejrzenia ze to piwo wygra plebiscyt na najlepszy porter na swiecie. Dla piwoszy z okolic lubelskiego, w dniach 25-27 XI odbeda sie Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych, zapraszam \o/

#5 Voorhees

Voorhees

• Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 13.11.2016 - 16:23:37

Jak bedzie nowa warka pewnie styczen 2017 Kormorana "Imperium Prunum" zachecam do sprobowania,

Potwierdzam, najlepszy porter, którego dane było mi wypić jak do tej pory. Myślę, że najlepszy polski porter jaki dotąd powstał. Cena w tym roku oscylowała w granicy 25zł za butelkę, które bardzo szybko się rozeszły.
Nie będę go opisywał, bo najzwyczajniej piłem go dawno temu, więc pewnych rzeczy nie pamiętam. W każdym bądź razie urzekł mnie strasznie. Nie było to najlepsze piwo jakie piłem, bo mój styl ulubiony jest najzwyczajniej inny.

Zdjęcie autorskie, zabrania się wszystkiego itp. :D

Użytkownik Voorhees edytował ten post 13.11.2016 - 16:25:52

#6 -

-

-

• Administrator
  • 1626 postów

Napisano 24.12.2016 - 12:08:15

Witam meneli.

Coś na początek

Inspiracją naturalnie był R.J. MacReady (pozdrawiam) tutaj zamiast szachów będą grane karty.

Oczywiście nie mieszamy z niczym, kulturalne picie z lodem, butla temperatury pokojowej. Jeżeli chodzi o smak to myślę jest że delikatna, odwołam się w tej kwestii do recenzji Tullamore DEW bo w sumie można by tu zrobić kopiuj wklej, chociaż DEW nie piłem. Czuć trochę na początku, kończąc szklankę już idzie łatwo.

Butla niestety ma zabezpieczenie, ale ja mam szlifierkę kątową, trzeba przechylić ją do góry nogami żeby zaczęło coś lecieć.

Szkło pochodzi z jakiegoś kartonu z inną flachą, nie znam jego objętości. Folia na ekranie jest od początku, nie chciało mi się zdejmować i tak została, już tak będzie, na przekór, jebać system.

Na zagryzkę domowa pizza, tu foto jak ktoś się odchudza, miłej diety.

#7 -

-

-

• Administrator
  • 1626 postów

Napisano 24.12.2016 - 18:47:44

Umeshu Aka 12%

#8 -

-

-

• Administrator
  • 1626 postów

Napisano 25.12.2016 - 03:16:39

Na początku czuć mocno cynamon, trochę słodkie, potem pali nas przełyk. Bardzo ładny zapach.

Butla trzymana w -20 °C oraz podawane z lodem. Niestety po drugiej dolewce zakrętka odmawia posłuszeństwa i lekko przecieka, badziewne zamknięcie. No nic trzeba będzie wypić żeby się nie rozlało. Ogólnie polecam, interesująca gra smaków, do shotów w sam raz, do sączenia jednym ciągiem raczej nie, ale zależy co kto lubi.

#9 -

-

-

• Administrator
  • 1626 postów

Napisano 25.12.2016 - 16:07:54

#10 -

-

-

• Administrator
  • 1626 postów

Napisano 25.12.2016 - 18:31:49

Pan Tadeusz

Zdecydowane top #1 jeżeli chodzi o czystą wódkę, cena 23 pln za 0,5

#11 Blancik

Blancik

Zaawansowany

• 2015
  • PipPipPipPip
  • 138 postów

Napisano 25.12.2016 - 18:38:13

Pan Tadeusz

Zdecydowane top #1 jeżeli chodzi o czystą wódkę, cena 23 pln za 0,5

Sprawdź

J.A. BACZEWSKI

37 zł w Tesco

#12 Voorhees

Voorhees

• Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 25.12.2016 - 19:14:34

JIM BEAM White Bourbon

Zdjęcie autorskie jutro :D

Pierwsze wrażenie, niuch z butli - słodki aromat, zupełnie inny niż w whisky. Dużo aromatu beczki dębowej oraz wanilii. Lotność średnia. Żadnej ostrości w zapachu, nic co by odpychało, można głęboko wąchać i nie drażni nosa.

Smak: Na pierwszy plan wysuwa się delikatna wanilia i posmak drewna. Smak jest delikatny, nie ma w nim pieprzowej ostrości jak w niektórych whisky. Po przełknięciu  mocne rozgrzanie, co najważniejsze nie czuć tak odrażającego smaku etanolu, jak przy czystej wódce czy whisky 3 letniej :D Jest on delikatny, a końcówka jest lekko słodka. Oczywiście bourbon pity czysty, nie mieszany z niczym, temperatura pokojowa bez kostek lodu.

Opinia: Według mnie bardo dobra pozycja biorąc pod uwagę jego cenę, bo za 1 litr płacimy 60-65zł. Dobry dla początkujących "burbonowców" :D W sylwester będzie test rzadkiego bourbona joint, będzie dobre porównanie.

Użytkownik Voorhees edytował ten post 25.12.2016 - 19:18:42

#13 -

-

-

• Administrator
  • 1626 postów

Napisano 25.12.2016 - 19:23:29

Sprawdź

J.A. BACZEWSKI

37 zł w Tesco

Będę miał okazję to sprawdzę, chociaż tesco nienawidzę z czystą pasją. Naturalnie są lepsze, bo pan tadeusz nie należy do wyższej półki, ale w tej kategorii cenowej dla mnie jest najlepszy.

Wykorzystujemy pliki Cookie w celu świadczenia lepszej jakości usługi, dowiedz się więcej o sposobie wykorzystywania ciasteczek, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Korzystanie ze strony bez zmian w przeglądarce, blokujących ciasteczka, oznacza zgodę na ich zapisywanie w twoim urządzeniu.