Skocz do zawartości

• Zaloguj się z Google Logowanie » Logowanie »
  • Rejestracja Rejestracja
Zdjęcie

lornetka na Sylwestra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 laoche

laoche

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25.09.2017 - 19:24:01

Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam temat ale mam dylemat - chcę zakupić lornetkę żeby móc w pełni podziwiać sylwestrowe fajerwerki. Oczywiście wiem, że najfajniejszy efekt jest wtedy gdy można je podziwiać gołym okiem. Ale myślę, że przez lornetkę będę miał jeszcze większe spektrum możliwości. Sprawdzałem po rankingach i wpadły mi takie modele 

Zaloguj się aby zobaczyć ukrytą treść

. To nie sklep a same propozycje. Myślicie że któraś jest godna polecenia?

#2 nordamator

nordamator

Pomocnik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 26.09.2017 - 08:02:48

Lornetę to musisz osobiście przymierzyć do oka i sprawdzić jej ciężar. Bo trzymać 2kg w ręku przez 20min to męcząca sprawa. Ja kupiłem i odłożyłem.

Z doświadczenia wiem, że te najprostsze "ruskie" są najlepsze. Idziesz na targ albo olx i kupujesz zwyklaka 7x50 za max 50zł. I chyba teraz w Netto była promocja na takie za 30zł.

Ale lornetka akurat mało daje. Próbowałem. Najlepsza jest "klasyczna" kamera z wizjerem optycznym czyli też patrzysz przez szkiełko i przybliżasz oddalasz a w dodatku masz nagranie tego co Cię zainteresowało. Postawa na kamerę. Lepiej patrzeć w jeden wizjer i mieć nagranie. Używki znajdziesz w lombardach i na necie. max 150-200zł i masz najlepsze rozwiązanie.

#3 laoche

laoche

Nowy

Autor tematu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02.10.2017 - 10:24:00

ok, dzięki Kolego. Chyba faktycznie rozejrzę się za takim sprzętem skoro można w takiej cenie go dostać. Nówki raczej nie zakupię póki co ale używkę jak najbardziej

#4 zimny

zimny

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24.10.2017 - 13:06:06

Zawsze można użyć statywu, ewentualnie luneta.

Wykorzystujemy pliki Cookie w celu świadczenia lepszej jakości usługi, dowiedz się więcej o sposobie wykorzystywania ciasteczek, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Korzystanie ze strony bez zmian w przeglądarce, blokujących ciasteczka, oznacza zgodę na ich zapisywanie w twoim urządzeniu.