Skocz do zawartości

• Zaloguj się z Google Logowanie » Logowanie »
  • Rejestracja Rejestracja
Zdjęcie

TXB870 fail

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 nordamator

nordamator

Pomocnik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 01.01.2018 - 13:37:52

Umieszczam film z odpalenia Triplexa TXB870:

Zaloguj się aby zobaczyć ukrytą treść

U mnie był to największy do tej pory zawód.

Sześćset strzałów walnęło w zaledwie 90 sekund i to jeszcze meganieregularnie - większość w środku pokazu. Chyba 400 strzałów poszło w 20-30 sekund pośrodku pokazu. Dla mnie to fail.

#2 PiroAlek38

PiroAlek38

Profesjonalista

• 2015
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1387 postów

Napisano 01.01.2018 - 13:55:00

co Ci sie w niej nie podobało ??? 
Ładna sieczka :D 

#3 PeeJay

PeeJay

Znawca

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 493 postów

Napisano 01.01.2018 - 14:15:13

no faktycznie trochę lipka, ale nie było przecież  aż tak tragicznie. Szkoda że nie przyspieszyła na końcu tylko w środku. Jeżeli chodzi o rozpiętość i wielkość to uważam że całkiem dobrze strzelała. Taki standard a nawet lekko ponad jeżeli chodzi o 1" w tych szarych kartonikach. Bynajmniej takie odnoszę wrażenie z filmu.

#4 nordamator

nordamator

Pomocnik

Autor tematu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 01.01.2018 - 16:06:14

co Ci sie w niej nie podobało ??? 
Ładna sieczka :D

Pewnie, że ładna sieczka ale... nie w tym momencie. Przedwczesny orgazm i tyle.

Włączyłem TXB870 do pokazu. Miała być główną ozdobą i walić ok. 4min. Krótszego filmiku nie znalazłem na necie. Z lontu zapasowego szedł łącznik do kątówek. Ludziska mieli się rozgrzać efektami tego "cuda" a potem przejście do kątówek i caliber 50mm. No ale ta cholera miała widocznie swoją koncepcję i otrzymałem dziwadło, po którym dwuminutowa cisza na papieroska. Bieganie i szukanie lontu po ciemku by kontynuować show. I jeszcze musisz się nachylić nad tym żarem bo inaczej nie dało się dostać do lontu.

Zamiast cuda miałem cudaka.

A wyobraź sobie jakbym to odpalił jako jedyną swoją wyrzutnie. Bo taka wielka i zapewni pikne show.

Użytkownik nordamator edytował ten post 01.01.2018 - 16:06:44

#5 PyroMaster

PyroMaster

Stary Kaszlak

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 02.01.2018 - 22:43:57

Mam takie pytanie do ciebie trzymałeś ją może w wilgoci lub zdjąłeś górny papier? 

#6 nordamator

nordamator

Pomocnik

Autor tematu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 03.01.2018 - 11:46:14

Mam takie pytanie do ciebie trzymałeś ją może w wilgoci lub zdjąłeś górny papier? 

Nie. Karton cały czas w murowanym suchym garażu aż do 30.12 wieczór. Ani razu nie otwierany. Otworzyliśmy dopiero 31.12 ok. 22:00. Jakiś papier był na wierzchu tylko nie pamiętam czy zielony czy zwykły.

Moim zdaniem to fabryka źle skleiła poszczególne rzędy rurek i dali za szybki lont łączący. Bo jakiś pokaz z tego był. Wszystkie rurki odpaliły. Tylko czas i kolejność dziwna. W ogóle były tylko dwa lonty. Główny i rezerwowy. Nie było tego środkowego co występuje na filmach u Holendrów.

A jak u was - też odpalaliście TXB870 w tym roku?

#7 PyroMaster

PyroMaster

Stary Kaszlak

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 03.01.2018 - 18:41:13

Nie. Karton cały czas w murowanym suchym garażu aż do 30.12 wieczór. Ani razu nie otwierany. Otworzyliśmy dopiero 31.12 ok. 22:00. Jakiś papier był na wierzchu tylko nie pamiętam czy zielony czy zwykły.

Moim zdaniem to fabryka źle skleiła poszczególne rzędy rurek i dali za szybki lont łączący. Bo jakiś pokaz z tego był. Wszystkie rurki odpaliły. Tylko czas i kolejność dziwna. W ogóle były tylko dwa lonty. Główny i rezerwowy. Nie było tego środkowego co występuje na filmach u Holendrów.

A jak u was - też odpalaliście TXB870 w tym roku?

Zostały odpalone 3 sztuki wszystkie bez żadnych problemów strzelały normalnie 

#8 nordamator

nordamator

Pomocnik

Autor tematu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 03.01.2018 - 20:14:14

Zostały odpalone 3 sztuki wszystkie bez żadnych problemów strzelały normalnie 

Wow ! To mieliście mega imprę. Wrzućcie nagrania. Jestem ciekaw jak by waliła moja wersja.

Czy za rok też będą dostępne?

Sorry, że drążę temat tej wilgoci, bo karton stał ostatnie 24h przed odpaleniem w prawdziwej stodole (murowana) przed odpaleniem. Pogoda była nienormalna jak na okres Sylwestra: +10C, megawilgoć, mgła, deszcze i wiatry 70kmh  itp. itd.

Czy ten jeden zaledwie dzień i noc mogły wpłynąć na zachowanie wyrzutni? Bo pozostałe były rozpakowane tam też stały ostatnią dobę i nic. Stodoła była sucha wewnątrz i karton też. Wolę wiedzieć, to za rok do końca będę chował w suchym ciepłym garażu.

Ma ktoś jakieś doświadczenie z taką sytuacją - 24h mgły i wyrzutnia wariuje?

Użytkownik nordamator edytował ten post 03.01.2018 - 20:25:29

#9 Anonymous

Anonymous

Anonymous

• Moderator
  • 1141 postów

Napisano 03.01.2018 - 20:55:03

24h nie powinno wpłynąć aż tak drastycznie na wyrzutnie. Sam miałem problem w tym roku z txb401 - obie kupowane na bf. Przechowywane w tych samych warunkach temp. Jedna strzelała "książkowo" ok 40s a druga nie całe 20s (też była fajna sieczka). Ja jestem zdania,że trafila się po prostu lipna sztuka albo była wcześniej przed zakupem źle przechowywana.

Wykorzystujemy pliki Cookie w celu świadczenia lepszej jakości usługi, dowiedz się więcej o sposobie wykorzystywania ciasteczek, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Korzystanie ze strony bez zmian w przeglądarce, blokujących ciasteczka, oznacza zgodę na ich zapisywanie w twoim urządzeniu.