Skocz do zawartości

• Zaloguj się z Google Logowanie » Logowanie »
  • Rejestracja Rejestracja
Zdjęcie
- - - - -

Jaka najgłośniejsza petarda?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzesiek96

Grzesiek96

Ekspert

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 12.12.2008 - 15:00:32

Otóż w hurtowni many gadał, że najgłośniejsza petarda to korsarka, niby głośniejsza od big piratki, srebnej piratki, i poprostu piratki, achtungów i takich tam (Ale achtungi za 40 zl się nie liczą, poniewż są tylko trochę głośniejsze :biglol: :E ) Robię Ankietę i jak czegoś nie dodałem proszę mówić Proszę zaznaczać wg. was najgłośniejszą petardę

• Gość

Napisano 12.12.2008 - 18:28:41

Dodałbym do tej ankiety Mega Jumbo. Ma naprawdę wspaniały dźwięk :D

#3 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 12.12.2008 - 18:53:20

Zdecydowanie Achtung :D

• Gość

Napisano 12.12.2008 - 19:39:10

Wszyscy twierdzą że Achtung i mają racje ;)

#5 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 12.12.2008 - 22:03:54

Big Jumbo niszczy achtunga

#6 Grzesiek96

Grzesiek96

Ekspert

Autor tematu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 12.12.2008 - 22:19:26

Ale chyba Korsarka lepsza cena owiele tańsza i trochę słapsza, kolega dziś z okna walną mówił że wielki huk, wtedy siedziałem przed kompem i sie wystraszyłem :D Aj nie da sie edytować ankiety a szkoda :quasi:

• Gość

Napisano 13.12.2008 - 18:08:15

ACHTUNG najlepszy :rock: w której hurtowni??

#8 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 13.12.2008 - 18:27:59

Nieprawda głosowałem na ahtunga ale gdy by był mega jubo głosował bym na niego

#9 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 13.12.2008 - 23:18:06

proponuje 20 g FBka to owinąć w całą gazete wyborczą i tak z pół rolki taśmy samoprzylepnej (pakowej ) a huk będzie taki że achtung sie chowa

#10 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 14.12.2008 - 00:32:49

mowa o materialach pirotechnicznych komercyjnych, nie samorobkach. od FB bedzie leprzy HMTD albo inny MWI . Ale te zeczy sa niestabilne, z tego co pamietam fb niemozna trzymac dluzej jak tydzien, a malo kto Bedzie robil kilkanascie petard na juz na szybko. O HMTD nawet niewspominam bo tu juz mamy wyzsza szkole jazdy, potarcie, uderzenie i inne urazy mech. powoduja zaplon (z tego co pamietam pali sie z predkoscia 5200 m/s,wierzcie lub nie) . Wagowo tez niemozna przesadzib bo jak bedzie zaduzo, tez sie zapali...

#11 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 14.12.2008 - 02:00:58

No to stary gratuluje pomysłu jak chcesz robić petardy z samego HMTD :P i życze długiego zycia ... To zależy od składu Fbka , myślisz że w takim achtungu to co jest myszka miki , dokładnie to samo , przecież jakby tam miał być efbek na KClO4 to by achtung za sztuke z 8 zl kosztował ... Może i słyszałeś że można trzymać krótki okres czasu , ale to wszystko zależy od utleniacza i składu , efbek na KMnO4 w ogóle nie nadaje sie do użytku , ale ten na KClO3 można składować latami i to właśnie on jak dowodzi analiza spektograficzna znajduje sie w wiekszości petard , na przemian z masą Zn/S ... Ps. Dziwny to pomysł jest używać materiałów wybuchowych zamiennie z petardami ..

#12 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 14.12.2008 - 09:32:22

Widze ze kolega obeznany ;D ja w piro siedzialem jakies 3 lata temu, wiec mam dziurki w pamieci. A HMTD nieuzywalem jako petard tylko jako splonki, chociaz czasami sie zrobilo gram czy dwa za durzo :P Dzieki za wyjasnienie sprawy z FB

#13 Anonymous

Anonymous
  • Gość

Napisano 14.12.2008 - 12:53:54

zresztą jest jeszcze taka sprawa , że tak naprawdę to huk powstały w wyniku detonacji MW nie jest wcale taki znowu wielki ,w przeliczeniu na gramy 10g dobrego Fbka a 10g trotylu to 10g Fb w dobrym korpusie będzie zdecydowanie głośniejsze...trzeba by jeszcze zrobić pomiary ale tak to mneij więcej wygląda...

Wykorzystujemy pliki Cookie w celu świadczenia lepszej jakości usługi, dowiedz się więcej o sposobie wykorzystywania ciasteczek, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Korzystanie ze strony bez zmian w przeglądarce, blokujących ciasteczka, oznacza zgodę na ich zapisywanie w twoim urządzeniu.