Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj się z Google Logowanie » Logowanie »
  • Rejestracja Rejestracja
Rozświetlamy Niebo!
W 2016 wystrzelaliśmy 38600

Zareklamuj forum!!!

Zbudujmy większą społeczność -> http://fw.net.pl/topic/13188-zareklamuj-forum/

Wrażenia i oceny efektów po Sylwestrze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#40 Adamus

Adamus

Ekspert

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 12.01.2017 - 03:12:55

Ten rok skromnie bo małe/średnie kostki

Soul,palermo,lion,fiji od komety nie zrobiło na nas żadnego wrażenia - małe efekty lion jeszcze ujdzie ogólnie bez tragedii ale bez szału.

Haiti grube jasne palmy dosyć długo się utrzymywały mogły by się ciup dłużej ciągnąć(może pod złym kątem leciały) jest ok to chyba jedyne pozytywne wspomnienie z kostek.

Piromax jakaś wyrzutnia za 17-19zł z careefour nie pamiętam symbolu nadaje się do wysypania w kibel albo spalenia na raz wszystkiego w ognisku lepszy efekt pewnie by był.

Pluton od jorga tragedia zepsuta totalnie kiedyś na pół nieba dziś jakieś nieporozumienie huk też jakiś gorszy- szkoda bo dużo strzałów,cena i była genialna, tyle miałem plutonów w przeszłości ale tym razem mówię dość śmieciom.

Poprawiły nastrój różne wulkany itd.

Kiedyś dużo łatwiej o dobre kostki w niskim/średnim budżecie kilka lat pod rząd zawsze były same rodzynki teraz trzeba rozważniej dobierać. Chcą wyrównać rynki w ue i wpychają syf do marketów i pogarszają kostki, jeszcze parę lat i ludzie zapomną jakie to były fajerwerki ok 2010-12. Młodzi już zachwalają ale dopiero w to wchodzą więc nie znają.

Przykłady song CE,pluton, niektórzy coś mówią o marsie przekonam się w 17/18 ,jw408 już zepsuli cracling wcześniej,samum gorsze itd itd dużo by wymieniać.

Użytkownik Adamus edytował ten post 12.01.2017 - 03:41:09

#41 ZiziWKS

ZiziWKS

Znawca

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 428 postów

Napisano 12.01.2017 - 16:10:33

Petardy:

DumBum- tak głośne , że odpaliłem tylko jedną żeby nie straszyć ludzi :D 11/10

Rakiety:

Bazooka- startuje niczym odrzutowiec, ale leci zbyt wysoko by efekt wydawał się "ogromny" - był duży i gęsty, cena dość wysoka. 8/10

NoLimits- zdecydowanie kapitalne rakiety!, gdy startują ma się wrażenie jakby wznosiło się w powietrze coś ciężkiego, nie lecą zbyt wysoko, a efekt jest piorunujący, porównywalny z profesjonalnymi ładunkami piro, większy bazooki. 11/10

JR101 Thunder Rockets- coś było przy nich majstrowane, bo już nie sypią iskrami od samego startu, tylko dopiero na chwilę przed wybuchem, huk przyzwoity. 6/10

Wyrzutnie:

Planet-  strzelała na przemian kometa/palma odziwo. 6/10

M38 FIRE 3 - ustawione 2 sztuki w układzie FAN dały niezły pokaz, efekty ładne, dość duże 10/10

Nosferatu (Bierdonka)- bardzo dynamiczna, spore efekty jak na 20mm, crackling dodaje pazura, a pocisk ciągnie za sobą srebrny ogon, cena ok.   10/10 

Exclusive Collection (Biedronka)- świetna wyrzutnia jak ktoś skorzystał z rabatu -50% to było warto, wielkie kolorowe efekty , strzela dynamicznie seriami , naprzemiennie z układem FAN(V), brakuje tylko akcentu finałowego. Natomiast mi wpasowała się idealnie w pokaz, ale gdy ktoś odpali osobno może poczuć niedosyt. Mimo to 10/10 za wielkość i jakość efektów.

TXB473 Miraż-  nietypowe efekty, wylatującemu pociskowi towarzyszy kolorowa mina z cracklingiem dodając uroku wyrzutni, efekty na niebie kolorowe i zróżnicowane, opadające niemalże do samej ziemi, życzę każdej wyrzutni aby miała tak wspaniały finał. Jedna z najlepszych 25sh 30mm jak nie najlepsza :D 11/10

TXB400 Sammum- szczerze, była bardzo dobra, ale nie zachwyciła, spodziewałem się czegoś lepszego. 9/10 

TXB544 1,4"- wszystko było by ok. gdy ktoś naklejający zabezpieczenie lontu nie pomylił stron. wyrzutnia zaczęła strzelać od tyłu tzn. od finału przez co sam pokaz miał mniej dynamiczny akcent finałowy. Efekty ogromne było widać różnicę między kalibrem 1,2" a 1,4". Huk też potężniejszy. 10/10

TXC043- najlepszy wachlarz jaki miałem, gęste białe komety/ogony do tego kolorowe gwiazdki przechodzące w tytanowy huk, idealny na zakończenie pokazu. 11/10

Wyrzutnia Planet strzela na przemian więc to nie jest dziwne :) Ja tylko dodam że polecam każdemu wyrzutnie JW4066 Exclusive Collection 5 dałem za 2 jak się nie myle 60 - 70 zł w połączeniu razem wyglądają cudnie POLECAM :) Do siego roku piromani !!! :)

Wykorzystujemy pliki Cookie w celu świadczenia lepszej jakości usługi, dowiedz się więcej o sposobie wykorzystywania ciasteczek, zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Korzystanie ze strony bez zmian w przeglądarce, blokujących ciasteczka, oznacza zgodę na ich zapisywanie w twoim urządzeniu.