Skocz do zawartości

Regulamin

Regulamin forum - Fireworks.net.pl

§ 1 Postanowienia ogólne

1. Niniejszy zapis, zwany dalej Regulaminem, określa zasady korzystania z witryny fireworks.net.pl zwanej dalej Forum.
2. Fireworks.net.pl jest forum dyskusyjnym poświęconym tematyce fajerwerków amatorskich oraz profesjonalnych (wymagających pozwolenia), pokazom fajerwerków, a także pirotechnice scenicznej i tematom pokrewnym (sylwester, święta, obchody, etc).
3. Forum służy do wymiany opinii, nie zajmuje się sprzedażą fajerwerków, nie pośredniczy w niej, ani nie jest powiązane z żadną firmą zajmującą się ich sprzedażą lub importem.
4. Z pełnych funkcji forum może korzystać każda osoba zarejestrowana, zwana dalej Użytkownikiem. Rejestracja na forum wymaga akceptacji Regulaminu, niestosowanie się do zawartych w nim wytycznych grozi zablokowaniem lub usunięciem konta Użytkownika oraz zablokowaniem wszystkich powiązanych z nim adresów IP.
5. Osoby nieposiadające konta na forum mogą korzystać z kilku jego działów. Obowiązuje ich pełen regulamin forum oraz regulamin określonego działu. W przypadku naruszenia, adres IP użytkownika jest automatycznie blokowany na stałe. Posty napisane przez osoby niezarejestrowane muszę zostać zatwierdzone przez moderatora forum, przed możliwością zobaczenia ich przez innych użytkowników.
6. Regulamin może zostać zmieniony, o czym Administracja forum zobowiązuje się do poinformowania Użytkowników. Odmowa akceptacji Regulaminu jest równoznaczna z brakiem możliwości korzystania z witryny.
7. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane przez osoby z niego korzystające. Osoba stwierdzająca naruszenia swoich praw (np. autorskich), musi to zgłosić Administratorowi przedstawiając odpowiednie dowody. Zgłoszenie musi zostać wysłane przez system zgłoszeń, formularz kontaktowy lub bezpośrednio na kontaktowy adres email.
8. Korzystanie z witryny zarówno jako użytkownik jak i osoba niezarejestrowana oznacza zgodę na regulamin forum i jego politykę prywatności.
9. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania, każda osoba korzystająca z forum ma obowiązek zapoznać się z jego pełną treścią.

§ 2 Rejestracja

1. Rejestracja na forum jest bezpłatna.
2. W celu dokonania rejestracji należy zaakceptować Regulamin, następnie ustalić nazwę Użytkownika, hasło oraz podać poprawny adres e-mail. Aktywacji konta dokonuje się poprzez kliknięcie w link, który został przesłany na podany adres e-mail. W przypadku rejestracji za pomocą serwisu zewnętrznego typu facebook/google, użytkownik musi ustalić swoją nazwę wyświetlaną (nick).
3. Użytkownik może wyrazić zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od administratora, wiadomości mogą zawierać informację o nowościach, akcjach, promocjach, związanych z forum.
4. W wyniku rejestracji tworzone jest konto, z którego Użytkownik może korzystać po zalogowaniu. Użytkownik w każdej chwili może zmienić lub usunąć własne dane, umieszczone w swoim profilu.
5. Jedna osoba może posiadać na forum tylko jedno konto, posiadanie więcej niż jednego konta grozi automatycznym zablokowaniem wszystkich kont.
6. Administrator zastrzega sobie prawo do usunięcia bądź zablokowania konta użytkownika, lub niektórych jego funkcji, w tym wprowadzenia dodatkowych ograniczeń.
7. Użytkownik ma prawo do usunięcia swojego konta, w tym celu musi wysłać zgłoszenie poprzez formularz kontaktowy, napisać na kontaktowy adresy email, lub wysłać prywatną wiadomość do moderatora lub administratora forum. Usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem postów (patrz § 4, 2.2). W przypadku usunięcia konta nick użytkownika widoczny jak autor wiadomości zmieniany jest na "Anonymous". Więcej informacji o procesie usunięcia konta:

 

§ 3 Niedozwolone treści

1. Na forum (tzn. w postach, tytułach, nickach, avatarach, podpisach, screenach, wpisach, itd.) niedozwolone jest umieszczanie treści:

1.1 pornograficznych,
1.2 brutalnych, ukazujących przemoc,
1.3 obrażających użytkowników forum lub inne osoby (np. osoby publiczne),
1.4 zawierających groźby odnoszące się do życia realnego,
1.5 propagujących narkotyki lub inne silne środki odurzające,
1.6 wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej,
1.7 umożliwiających identyfikację określonego użytkownika, osoby prywatnej,
1.8 innych treści ogólnie uważanych za nieodpowiednie i niezgodne z prawem, niewymienionych w tym regulaminie.

2. Zabrania się:

2.1 kopiowania treści autorskich (artykuły, wywiady, relacje, etc.) z innych stron, w tym o podobnej lub tej samej tematyce, oraz kopiowania treści innych użytkowników z forum na inne strony,
2.2 zamieszczania na forum linków referacyjnych/proszenie o rejestrację na stronie, proszenie o głosy, odsłony, punkty, itd.,
2.3 umieszczania przepisów, instrukcji, poradników odnośnie tworzenia własnych fajerwerków - samoróbek, w tym filmów i zdjęć ich prezentujących.
2.4 umieszczania materiałów prezentujących niebezpieczne obchodzenie się z materiałami pirotechnicznymi oraz łatwo palnymi,
2.5 reklamowania innych polskich stron o podobnej tematyce, bezpośrednio poprzez podawanie ich adresów lub pośrednio przez umieszczanie materiałów je reklamujących, takich jak zdjęcia, filmy.

§ 4 Prowadzenie dyskusji

1. Zakładanie tematów:

1.1 użytkownik ma obowiązek sprawdzić czy dany temat nie znajduje się już na forum, wyjątek stanowi dział "Pomoc" oraz subforum "Bezpieczeństwo",
1.2 temat musi zostać założony w odpowiednim dziale,
1.3 przed założeniem nowego tematu użytkownik musi zapoznać się z ewentualnymi dodatkowymi zasadami panującymi w danym dziale,
1.4 tytuł tematu powinien jak najlepiej oddawać jego treść,
1.5 temat powinien zostać odpowiednio otagowany (minimum dwa słowa oddające jego treść).

2. Posty:

2.1 posty nie wnoszące nic do tematu będą wydzielane do specjalnego działu lub ukrywane, użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem,
2.2 posty na forum nie są usuwane, wyjątkiem są posty naruszające regulamin, twórczość własna użytkownika, lub posty bezpośrednio umożliwiające identyfikację użytkownika na podstawie ich treści.
2.3 użytkownik ma 24 godziny czasu na edycję posta od jego wysłania, po upływie 24 godzin nie może edytować swoich wiadomości,
2.4 zdjęcia zamieszczone w postach w zależności od ich treści powinny być umieszczane w forumowej galerii (zdjęcia związane z tematyką forum), zdjęcia o innej tematyce powinny być umieszczone na serwerach zewnętrznych,
2.5 linki do zdjęć z serwisów zewnętrznych, muszą być linkami bezpośrednimi, które wyświetlają określone zdjęcie bez dodatkowych elementów strony jej hostującej.

3. Wiadomości prywatne:

3.1. wiadomości prywatne służą do komunikacji z jednym użytkownikiem lub gronem kilku osób,
3.2. administracja forum może mieć wgląd do danej wiadomości tylko po zgłoszeniu jej poprzez system zgłoszeń.
3.3 dostęp do wiadomości prywatnych (komunikatora) może być zablokowany w przypadku zaobserwowania dużej ilości wiadomości wychodzących (rozsyłanie spamu) lub innej podejrzanej aktywności wskazującej na próbę jego rozsyłania.

§ 5 ShoutBox

1. Wiadomości nie mogą zawierać treści niedozwolonych (patrz §3)
2. Dostęp do pisania na Shoutboxie użytkownik otrzymuje po napisaniu 10 postów na forum i byciu zarejestrowanym od minimum 3 dni.
3. Zabronione jest pisanie wielu wiadomości jedna pod druga w krótkim odstępie czasu.
4. ShoutBox służy do rozmowy ogólnej, jakiekolwiek pytania na temat głównej tematyki forum należy zadawać w specjalnym dziale.
5. Użytkownikowi może zostać odebrana możliwość pisania, oraz wglądu w skutek łamania regulaminu.
6. Użytkownik nie może edytować lub usuwać swoich wiadomości, wiadomość może być usunięta w przypadku naruszenia regulaminu forum.
7. Wiadomości z Shoutboxa są automatycznie kasowane po 31 dniach od daty ich publikacji.

§ 6 Galeria

1. Galeria jest nieodłączną częścią forum, korzystanie z galerii jest dostępne zarówno dla gości (przeglądanie treści) jak i użytkowników (generowanie nowej treści).
2. W Galerii zabrania się umieszczania treści niedozwolonych (patrz §3), obejmuje to zarówno wrzucane zdjęcia jak i komentarze.
3. Wgrywając zdjęcie do galerii użytkownik wyraża zgodzę na wykorzystywanie i przetwarzanie jego zdjęć przez właściciela forum w celach promujących witrynę lub akcję z nim związane, z zachowaniem widocznego nicku autora zdjęcia (w przypadku wykorzystania go poza obrębem forum).
4. Każdy użytkownik ma prawo do utworzenia 3 albumów (liczba ta wzrasta systematycznie z każdym rokiem +1 album), po 50 zdjęć każdy.
5. Maksymalny limit jednorazowego wgrywanego zdjęcia wynosi 5MB.
6. Użytkownik ma prawo do usunięcia swoich zdjęć z galerii, w dowolnym momencie.

§ 7 Sygnatury / Podpisy / Avatary

1. Podpis nie może zawierać treści niedozwolonych (patrz §3)
2. Maksymalne wymiary sygnatury 500 px (<- szerokość ->) i 100 px (wysokość) (waga 50kb), sygnatury o większym formacie będą usuwane, w przypadku ponownego naruszenia, możliwośc ustawienia sygnatury może zostać odebrana.
3. Sygnatura może zawierać maksymalnie 3 obrazki, nie przekraczające łącznie dopuszczalnej wagi ani wymiarów.
4. Sygnatura/Avatar nie może mieć raptownych lub błyskających animacji, ani zbyt jaskrawych.
5. Maksymalne wymiary Avatara 150 px x 150 px (waga 30 kb)
6. Sygnatura może zostać ustawiona po 7. dniach od rejestracji.

§ 8 Rola Administracji oraz Moderatorów forum

1. Administrator to osoba wyznaczona przez właściciela forum do jego prowadzenia, rozwoju forum, dobierania nowych osób do ekipy, organizowanie i prowadzenia akcji, konkursów, kontaktów z użytkownikami i firmami zewnętrznymi.
2. Moderator to osoba wyznaczona przez Administratora do pilnowania porządku na forum, moderator może być osobą jawną (specjalny tytuł i kolor nicka) lub nie, w zależności od tego jakie ma uprawnienia do moderacji forum.
3. Przestrzegania zasad na Forum pilnują Moderatorzy. Moderatorzy są uprawnieni do usuwania komentarzy niezgodnych z Regulaminem oraz dawania ostrzeżeń, blokad czasowych i ograniczeń konta użytkownikom którzy nie przestrzegają Regulaminu. Wielokrotne ostrzeżenia skutkują permanetną blokadą konta.
4. Administracja zastrzega sobie prawo usuwania lub zablokowania kont Użytkowników notorycznie łamiących Regulamin lub działających na szkodę forum, w tym poza jej obrębem.
5. Nieodpowiednia treść naruszająca regulamin forum powinna zostać zgłoszona za pomocą przycisku "Zgłoś" dostępnego przy każdym poście, komentarzu lub prywatnej wiadomości.

9 § Grupy specjalne

1. Na forum użytkownicy mają możliwość dołączenia do specjalnych grup, które w zależności od grupy, mają dodatkowe opcję i przywileje.
2. Administrator zastrzega sobie prawo do wydalenia użytkownika z grupy specjalnej w przypadku poważnego naruszenia regulaminu forum.
3. Członkostwo w grupie specjalnie nie zwalania użytkownika z przestrzegania regulaminu.
4. Grupy specjalne mają swoje kryterie przyjmowania oraz postępowania, informacje o grupach znajdują się na forum.

10 § Ostrzeżenia / blokady konta

1. Użytkownika może odwołać się od kary/bana, tylko w przypadku otrzymania ostrzeżenia przez moderatora, w tym celu musi skontaktować się z moderatorem lub administratorem forum.
2. Ostrzeżenia mogą zostać usunięte automatycznie po określonym upływie czasu.
3. Członkowie grup specjalnych mogą pozbyć się ostrzeżenia szybciej, w tym wypadku muszą skontaktować się z moderatorem forum.
4. W przypadku skrajnego łamania regulaminu i działania na szkodę witryny, administrator forum ma prawo do pociągnięcia użytkownika do odpowiedzialność prawnej.
5. Użytkownik który otrzyma stałą blokadę nie ma prawa korzystać z forum.

Ostatnia Aktualizacja regulaminu: 21.10.2015

Każdy zarejestrowany użytkownik, wysyłający wiadomość ponosi za nią pełną odpowiedzialność.
Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami użytkowników. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, Administracja Forum nie przekazuje informacji odnośnie użytkowników instytucjom ,firmom, osobom prywatnym, etc.
Hasła są szyfrowane w bazie danych, a numery IP są tylko i wyłącznie do wglądu Administracji.