Skocz do zawartości
laoche

lornetka na Sylwestra

Rekomendowane odpowiedzi

laoche

Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam temat ale mam dylemat - chcę zakupić lornetkę żeby móc w pełni podziwiać sylwestrowe fajerwerki. Oczywiście wiem, że najfajniejszy efekt jest wtedy gdy można je podziwiać gołym okiem. Ale myślę, że przez lornetkę będę miał jeszcze większe spektrum możliwości. Sprawdzałem po rankingach i wpadły mi takie modele http://1rblog.pl/najlepsza-lornetka-ranking-top5-astronomiczna-wojskowa/. To nie sklep a same propozycje. Myślicie że któraś jest godna polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nordamator

Lornetę to musisz osobiście przymierzyć do oka i sprawdzić jej ciężar. Bo trzymać 2kg w ręku przez 20min to męcząca sprawa. Ja kupiłem i odłożyłem.

Z doświadczenia wiem, że te najprostsze "ruskie" są najlepsze. Idziesz na targ albo olx i kupujesz zwyklaka 7x50 za max 50zł. I chyba teraz w Netto była promocja na takie za 30zł.

Ale lornetka akurat mało daje. Próbowałem. Najlepsza jest "klasyczna" kamera z wizjerem optycznym czyli też patrzysz przez szkiełko i przybliżasz oddalasz a w dodatku masz nagranie tego co Cię zainteresowało. Postawa na kamerę. Lepiej patrzeć w jeden wizjer i mieć nagranie. Używki znajdziesz w lombardach i na necie. max 150-200zł i masz najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
laoche

ok, dzięki Kolego. Chyba faktycznie rozejrzę się za takim sprzętem skoro można w takiej cenie go dostać. Nówki raczej nie zakupię póki co ale używkę jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zimny

Zawsze można użyć statywu, ewentualnie luneta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi