Skocz do zawartości
Oskarus

Pokaz Zarzeczewo 2017-10-21 by Oskarus

Rekomendowane odpowiedzi

Oskarus

Witam wszystkich. W październiku miałem okazję zrobić kolejny, bo drugi pokaz w moim wykonaniu tym razem na uroczystość jaką jest 60 lecie, jako, że jestem osobą podnoszącą sobie poprzeczkę, postanowiłem ją tez podnieść i zrobić pokaz pod muzykę. Czy się udało? Zapraszam do oglądania :)   Minusem był problem przy finale, miały zostać odpalone wyrzutnie JW49 + TXB310 + P7236, TXB310 odpaliło pierwszą salwę i... cisza  :facepalm:   Byłem zniesmaczony tym faktem, bo liczyłem na bardzo mocny akcent w finale, poza tym brak tej wyrzutni lekko mi popsuł końcówkę podkładu muzycznego którą musiałem urwać, po 30 minutach od nieodpalenia chciałem podejść zobaczyć co się stało i ewentualnie reklamować wyrzutnie, ale wyrzutnia uległa samospaleniu, został dosłownie popiół, po raz 1 się z czymś takim spotkałem, ktoś ma jakiś pomysł czemu akurat taki obrót spraw był? Muszę zrezygnować w przyszłych pokazach z stroboskopów przynajmniej jako pojedyńczych elementów a nie jako uzupełnienie  :)

https://www.youtube.com/watch?v=7NaPFQCMwNA&t=

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nordamator

B A J E R A.

No cudności. I jaka fajna jakość nagrania. Czym to kręciłeś?

Wszyscy chyba czekaliśmy na jakiś fajny pokaz przedsezonowy ale Ty dałeś czad. Zamiast trzech-czterech wyrzutni, to jest pełne show. I dobrze ułożone.

Gratki za  początek i środek. No i życzenia na 60-lecie.

Dodatkowe wielkie dzięki, że masz dokładne nagranie JW49 w dobrej rozdzielczości. Szukałem takiego by ocenić kolory i teraz wiem, że wyrzutnia jest OK.

Co do spopielonej wyrzutni, to najprawdopodobniej w którymś rzędzie po prostu nie było ładunków (cylindrów) a tylko proch do wystrzeliwania. Zmęczona Chinka w fabryce zapomniała włożyć i tyle. Już raczej za późno na reklamacje, bo został tylko popiół i nie policzysz ładunków. Szkoda. Mnie się to zdarzyło kiedyś z małą wyrzutnią Piromaxa z Leclerca (czerwony X-type)-ostatni rząd był pusty. Nie było finałowej serii a wyrzutnia po prostu ładnie się dopaliła jak gazeta . Nie reklamowałem.

P.S.

1. Podaj kolejność wyrzutni na filmie. Przyda się do inspiracji.

2. Ja bym spróbował podkład muzyczny na AC/DC "Thunderstruck" od 01:20 jak kończy stroboskop. Taka zmiana rytmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oskarus

Dzięki za miłe słowa i poświęcenie chwili na obejrzenie, to motywujące, szczególnie, że staram się zwiększać ilość pokazów z roku na rok i udoskonalać je według rad i własnych doświadczeń  :) Filmowałem Asusem ZE500KL na statywie w trybie FHD i ekspozycją -1,3EV, sam jestem zaskoczony jakością nagrania pod względem dźwięku i obrazu, odległość ok. 30/40m. Pokaz składał się dokładnie z 3 części, wstęp, środek, finał:

TXF440 + FC3001

TW-1546
TXB048 Crazy
P7414 Sara
JW34 + PXB2214
LDC 165
P-42
TXB024

P7236 + JW49 + (TXB310 pierwsza salwa..)

Co prawda spodziewałem się po JW49 nieco więcej jeżeli chodzi o rozłożystość, ale jest ok, kolory super. Dokładnie tak samo to wyglądało u mnie, jakby zapaliła się wewnętrznie i powoli spalała aż do popiołu.. Szkoda, bo naprawdę zależało mi na tym finale, ale co zrobić, w tym hobby nie da się niczego przewidzieć tak naprawdę i cieszę się z całej reszty :hi:
 Podkład muzyczny powodował spory dylemat u mnie z powodu średniej wieku na imprezie, z powodu braku doświadczenia, i też tego, że nie chciałem brać czegoś mocno zaakcentowanego na początek bo co jak co, systemu nie mam żeby to tak fajnie dograć, więc starałem się iść dość zachowawczo, co i tak nie było łatwe. Ale jeżeli będę miał okazję, to wykorzystam ten utwór w kolejnych pokazach, bo sam mi chodził mi głowie od pewnego czasu  :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi