Skocz do zawartości
Gość

Jak zrobić wyrzutnie rzymskich ogni?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam, w poniższym temacie opiszę wam jak zrobić prostą wyrzutnie rzymskich ogni. Jeśli trafiłeś tutaj z YouTube możesz pominąć oglądanie filmu.

Do przygotowania wyrzutni potrzebujemy:

- Nożyczki,
- Taśmę malarską,
- Mocną taśmę do sklejenia rzymskich ogni,
- Lont Visco 2 lub 3 mm o prędkości spalania 10 cm/s,
- No i oczywiście rzymskie ognie,
- cierpliwość i chęci!

Zdjęcia:

Przygotowanie

rzymskie3.JPG

rzymskie.JPG

Gotowa wyrzutnia

rzymskie2.JPG

rzymskie4.JPG

Paint rox

rzymskiepaint.bmp

rzymskiepaint2.bmp

Film:

Info: 3280 strzałów
Ilość rzymskich ogni: 164
Ilość strzałów z jednego rzymskiego ognia: 20
Ĺączny koszt: 100 zł (rzymskie ognie + lont, taśmy)

Opis:

Zafascynowany filmami wyrzutni rzymskich ogni wstawionymi przez innych użytkowników Youtube postanowiłem zrobić swoją, pierwszą wykonałem w 2007 roku miała ona około 1500 strzałów składała się z T6237. Druga wyrzutnia w 2008 roku powstała z 164 rzymskich ogni T6238 każdy ma 20 strzałów co razem dało 3280. Sklejenie całości nie zajęło więcej niż godzinę jestem przekonania że najprostsze rozwiązania są najlepsze i w tym przypadku było tak samo na zdjęciu numer 4 widać w jaki sposób są posklejane jest to totalna prowizorka, ale działa! Ponad 95% rzymskich ogni zostało odpalonych. Film wyrzutni z 2007 roku niestety przepadł, ta z 2008 roku trafiła na YouTube od stycznia dostałem około 20 wiadomości jak coś takiego zrobić.

Poniżej przedstawiam wam schemat łącznie niestety nie mam materiałów (fajerwerków) dlatego muszą wystarczy rysunki w paincie :D.

http://fireworks.net...ymskiepaint.bmp

Pałeczki do rzymskie ognie, czerwone kreski to lont wychodzący z rzymskich ogni, zielona kreska to lont visco 2 mm (10 cm/sek) można używać 3mm.

Układamy rzymskie na podłodze lub pionowo opierając o pudełko wysuwamy lonty można pozrywać papierki, następnie przekładamy lont szybkopalny i mocujemy go za pomocą lontu od rzymskich. Jak wiadomo w rzymiaku jest dziurka która może wylecieć pocisk wykorzystujemy ją by wsunąć lont tak aby chociaż troszkę się trzymał następnie przyklejamy to taśmą malarską. Proszę zobaczyć zdjęcie 3 i 4.

Gdy mamy kilka rzędów rzymiaków możemy je połączyć w ten sposób (to jest widok z góry)

http://fireworks.net...mskiepaint2.bmp

Podobnie jak w przypadku pierwszego sposób zaklejamy taśmą tyle że już nie musimy wtykać lontów w otworki.

Rzymskie proponuje umieścić w pudełku, najlepiej odpalać je w układzie V ale można też w układzie W.
W roku 2007 odpalałem je z pudełka ponieważ było małe użyłem gipsu do zalania rzymskich ogni dzięki temu wyrzutnia była stabilna, można też wsadzić cegłę lub butelkę z wodą.

Jeśli są jakieś pytania proszę pisać w tym temacie, w przyszłości postaram się zastąpić/dodać real fotki zamiast tych obrazków painta niestety teraz nie mam ani aparatu ani rzymskich ogni do tego potrzebnych. Mile widziane wasze komentarze i spostrzeżenia, z góry przepraszam za błędy w pisowni.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w przygotowywaniu wyrzutni!

UWAGA! Poradnik jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Proszę ich nie kopiować na inne witryny internetowe, chyba żę w postaci linku do tego tematu. Zdjęcia są specjalnie otagowane aby nikt nie ich nie ukradł tak jak w przypadku Karabinku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Bardzo bardzo dziękuje za poradnik teraz już wiem jak to zrobić! :piwo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

W sumie samemu można na coś takiego wpaść, nie potrzebny poradnik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Wyrzutnia i poradnik niezły tylko szkoda że tylko 1 rodzaj rzymiaków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

sewer1412, ja wiem że jesteś utalentowanym chłopcem i dla ciebie zrobienie czegoś takiego to nie jest trudne, jednakże sporo osób z YT pisało jak to jest zrobione i to głównie dla nich tak samo jak z karabinkiem, niby takie gówienko a wyświetleń przeszło 76 tysięcy i naprawdę wiele osób do mnie pisało jak zrobić. Także nie każdy jest taki błyskotliwy jak ty i jemu mam nadzieję to pomoże. Nie uważam się za jakiegoś pro konstruktora ale może zaprezentujesz coś swojej produkcji ?

Desad, naturalnie można użyć kilku rodzajów ale ja wolałem takie coś, ponad 3000 kolorowych kulek na żywo wygląda super sąsiedzi nie wiedzieli co to i gdzie to kupiłem że tak nawala. Myślę że kiedyś zbuduję jakiś mix czyli coś podobnego do tego co zrobił mpiwowski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Nie uważam się za jakiegoś pro konstruktora ale może zaprezentujesz coś swojej produkcji ?

Chętnie ale najpierw trzeba mieć z czego :sick:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

I fajnie ;) Wiesz każdy ma swój gust ale i tak jak oglądałem to w wersji HQ to mi się bardzo spodobało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DrFireworksFan

Bardzo dobry poradnik :]

Zrobie takie cos sobie na sylwka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja takie coś zrobie tylko , że z mniejszej ilosci rzymskich ognii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Piękne ! Chyba dorzucę 20 zł na ta jakieś tanie rzymiaki xP

Gratuluję Felix pomysłowości ,niy nic ,a cieszy =]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koMoRo

Gratulacje pomysłu efekt świetny :piwo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Super efekt gratulacje:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

kurcze :/ w moich T6236 lont dochodzi ledwo do końca korpusu .. chyba go lekko wyciagne ,z cm nad chociaż ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi