Skocz do zawartości
Gość

Jak zrobić wyrzutnie rzymskich ogni?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Świetny poradnik umieść go na Spryciarze.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Shaggy

Taśmą malarską , bo się spali podczas odpalania i nie będzie blokady wylotu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Moglibyście pomóc? mam taki dylemat z rzymiakami T6236 otóż na Fk są one ale Komety i różnią się trochę od tych t6236 Jorge , a chodzi mi to o efekt czy te obydwie pozycje mają podobny efekt , czy któraś ładniejsza może jest???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DUSTER119

Obydwie mają taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzesiek96

JereMix2211 mogłeś edytować swój post, a nie pisać trzech.

Super poradnik 10/10, ja też może zrobię w mniejszej ilości. Tylko otworzę górną część i przeprowadzę jakiś lont :] .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja jako ,że mam około 80 m lontu takiego z firmy Tropic to też pokombinowałem ,ale ja to zrobiłem tak inaczej . Na początku może wydawać się o wiele bardziej wydziwione ,ale ogółem mi zajeło zrobienie tego z 5 minut .

Potrzebne :

Rurka po ręcznikach kuchennych (taka jak po srajtaśmie ,tylko że dłuższa),w ostatecznosci 2 krótkie

Ognie rzymskie - T6236 komety mieści się idealnie 12 sztuk .

Lont

Kwadrat 10x10 cm z grubszej tektury

Klej z pistoletu.

Bierzemy ognie ,wkładamy w rurkę papierową tak ,aby były wszystkie w ścisku i nie wypadały .

Na kartonie 10x10 robimy po środku taką kupkę z kleju z pistoletu ,rozmazujemy i stawiamy na tym nasz "moździerz" ,bo tak to wygląda, następnie uszczelniamy klejem przy brzegach ,żeby wszystko się dobrze trzymało .

Tniemy lont na kawałki ~4-6 cm ,zginamy po środku i wkładamy jeden koniec do jednego ognia a drugi do drugiego.

Następnie łączymy je jeszcze jednym lontem tak ,żeby był jeden lont odpalający wszystkie . Zaklejamy to taśmą i koniec :)

Rysunek podglądowy :

Dołączona grafika

Jedyny mankament ,że idzie tylko w górę .. ale jeśli zrobimy takie dwie ,podkleimy na czymś pod kątem to efekt będzie podobny - tyle ,że w mniejszej skali :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzesiek96
Micusek, taki poradnik mi się przyda 9/10, bo ja dużo rzymiaków nie kupuje. Szkoda, że tylko leci w górę, ale może coś pokombinuje. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

rok temu mialem 2 takie rzymskie ognie ;] to byly moje pierwsze rzymskie ognie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chowder75

fajnie by było ułożyć te rzymiki w taki wachlaż jednak wdłg mnie 100zł nieadekwatne do efektu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja mam inny pomysł

1kupujemy lont i polanczamy do siebie wszystkie rzymskie ognie robimy takie prawie jak pólkole zemy poo ziemi one niewalioły i bedzie fajnie waliło najlepiej bazooke 4 kupic Jeśli pomoglem daj +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cybernetyczny

Sorry za odkop, ale widze ze juz dawno ktos wpadl na pomysl, ktory dzisiaj wprowadzilem w zycie. Chcialem spytac osobe, ktora robila juz cos takiego, czy moj karton nie zapali sie od takiej zabawy, ponizej zdjecie.

d49MFLQ_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Edytowane przez Cybernetyczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
webik11

Sorry za odkop, ale widze ze juz dawno ktos wpadl na pomysl, ktory dzisiaj wprowadzilem w zycie. Chcialem spytac osobe, ktora robila juz cos takiego, czy moj karton nie zapali sie od takiej zabawy, ponizej zdjecie.

d49MFLQ_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Raczej 99% że wszystko będzie ok :)

Edytowane przez webik11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi